Kobido

MASAŻ KOBIDO jest jedną z najbardziej skutecznych metod zapobiegania niedoskonałościom jest zabieg określany również jako niechirurgiczny lifting twarzy. Masaż kobido to najstarszy zabieg na twarz, który zyskuje coraz większą popularność w Polsce.

Kobido oznacza „starożytna droga piękna”. Za tą autorską techniką stoi dziś dr Shodo Mochizuki. Pochodzi z jednej z najstarszych rodzin, które nadal praktykują klasyczne systemy terapii i masażu twarzy, ale także szeroko pojętą naturalną medycynę wschodnioazjatycką. dr James Shodo prowadzi szkolenia w Stanach Zjednoczonych i to on szeroko rozpropagował Kobido w świecie. Ponadto, nazwa tej techniki jest znakiem zastrzeżonym marki.

VOGUE pisze:

Kobido kochają Gwyneth Paltrow i Halle Berry. Ten wschodni masaż twarzy niweluje oznaki starzenia, walczy z trądzikiem i działa jak lifting

Kobido to sztuka masażu, a jest oparta na technikach stymulacji mięśni i tkanek, która ma prowadzić do wyrównania potencjałów energetycznych w obrębie twarzy, co prowadzi do odmłodzenia rysów i przywrócenia młodzieńczego wyglądu. Według wierzeń tradycyjnej medycyny chińskiej energia Chi decyduje o naszym zdrowiu i samopoczuciu, a człowiek miałby robić wszystko, aby ułatwiać jej przepływ i równowagę, zapobiegając ewentualnym blokadom. Filozofia Kobido mówi, że prawdziwie doskonałe piękno to wynik harmonii zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Masażem oddziałujemy na wszystkie te sfery, w których gromadzą się napięcia, wspomnienia traum i inne trwałe blokady, które zaburzają pracę organizmu. W połączeniu ze specjalistycznymi produktami masażem, pielęgnacją domową, suplementacją i samoświadomością pomagamy przywrócić harmonię, spokój ducha i piękną skórę.

Wspaniały relaks

i doskonały fitness

dla mięśni twarzy.

Dla kogo masaż kobido?

Kobido to zabieg dla kobiet i mężczyzn dbających o swoją w sposób naturalny, bez ingerencji w skórę i stosowania rozwiązań agresywnych. Masaż wg wytycznych sztuki kobido to lifting twarzy bez skalpela. Wykonanie efektywnego masażu wymaga ogromnej wiedzy na temat budowy mięśni i skóry oraz zagadnień z zakresu medycyny komplementarnej.

Na czym polega masaż kobido?

Masaż twarzy kobido to intensywne pobudzeniu skóry twarzy, szyi, dekoltu i karku, aby zmniejszyć napięcie mięśni i pobudzić krążenia. Skóra zostaje intensywnie pobudzona dzięki serii różnorodnych manipulacji manualnych do produkcji kolagenu i elastyny.

Podstawowy wariant japońskiego liftingu twarzy trwa około 45-60 minut i składa się z pięciu etapów:

Masaż tkanek głębokich – poprzedzony demakijażem. Skóra jest rozmasowywana na sucho, rozgrzewana i przyzwyczajana do dotyku.
Etap relaksacyjny – niezwykle przyjemna część służąca odprężeniu, rozluźnieniu mięśni i redukcji stresu.
Drenaż limfatyczny – etap, który ma pobudzić krążenie limfy, zmniejszyć obrzęki i zredukować opuchliznę. Ruchy masażystki są zdecydowane i średnio intensywne.
Lifting tkanek – kluczowa część zabiegu. Intensywny masaż liftingujący jest bardzo dynamiczny, masażystka wykonuje ruchy przypominające ugniatanie, podszczypywanie, podszczypywanie z podbieraniem i ruchy perkusyjne. To etap, który może wywoływać mały dyskomfort u niektórych osób, jednak nie jest bolesny.
Akupresura liftingująca – działanie na pojedyncze punkty na twarzy w celu stymulacji wybranych mięśni. Na tym etapie następuje także przywrócenie balansu energetycznego. Pamiętajmy, że japoński masaż Kobido wywodzi się z terapii Anma, która bazuje na chińskiej akupresurze, czyli technice opierającej się na uciskaniu określonych miejsc na ciele w celu odblokowania przepływu energii w organizmie.

Kiedy widoczne są efekty zabiegu wg zasad Kobido?

Efekty zabiegu wg zasad Kobido widoczne są już po pierwszej sesji. Aby uzyskać efekt długotrwały, należy przeprowadzić od kilku do kilkunastu zabiegów w odstępach 2-4 tygodnie, a następnie przeprowadzać sesje przypominające w zależności od potrzeb.

Przeciwwskazania do zabiegu kobido
Japoński masaż twarzy, jak każdy zabieg pielęgnacyjny, posiada szereg przeciwwskazań. Nie powinny korzystać z niego osoby miewające problemy z ciśnieniem tętniczym. Z masażu kobido należy zrezygnować, jeśli na skórze są rany, urazy lub stany zapalne (np. opryszczka, wypryski, trądzik). Gorączka i stany zapalne zębów również są przeciwwskazaniem do zabiegu.

Istotne są także inne zabiegi wykonywane w przeszłości lub zaplanowane na kolejne dni. Należy omówić to wcześniej z masażystą. Szczególnie jeśli korzystamy z zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Wtedy odstęp od masażu Kobido powinien nie być krótszy niż 2 tygodnie.

Masaż kobido w czasie ciąży
Częste pytanie: czy można wykonać japoński masaż kobido w ciąży? Odpowiedź brzmi: tak! Jest to bezinwazyjny lifting twarzy jednak bezpieczny zarówno dla kobiet w ciąży, jak i tych karmiących piersią. Jest to idealny zabieg dla świeżo upieczonych mam, które chcą cały czas czuć się pięknie, młodo i bezustannie dbać o cerę. Oprócz widocznych efektów na twarzy, masaż liftingujący kobido wpłynie także na poprawę nastroju, doda energii do działania i sprawi, że macierzyńskie obowiązki będą łatwiejsze do zniesienia. Klientki często liczą dni od spotkania do spotkania „na kobido” 🙂